Kreş AçmakKreş AçmakKreş Açmak

Devren Kreş Danışmanlığı

Devren Kreş Danışmanlığı Nedir?
Hali hazırda bulunan bir okul öncesi eğitim kurumunun, farklı sebeplerden kaynaklı işletmeye devam edememesi durumunda, Kreş ya da kreşini devren satmak isteyebilir. Devren Kreş danışmanlığı hizmetinde, devredilen Kreş yada kreşin el değiştirme sürecinde, devir alan kişinin tüm haklarını korumayı sağlayan danışmanlık hizmetidir.
Devren Kreş ya da devren kreş almak için ihtiyacınız olabilecek tüm detaylar devren Kreş danışmanlığı hizmetiyle buluşuyor.

Devralınması planlanan Kreş ya da kreşin mevcut durum itibariyle yerinde keşif çalışması yapılmaktadır. Çalışma Kapsamında, 
Genel fiziki durum, 
Kreş malzemeleri ve kullanılan ekipmanlar,
Eğitim yapısı,
Personel kadrosu
Dijital ortamdaki varlığı,
Kreşnun kapasitesi,
İmajı,
Mevcut koşullarına göre fizibilitesi 
Kontrol edilmektedir. Bu kontroller sonucunda sözlü ve yazılı olarak detaylandırma yapılmaktadır.

Kapsamı

Devren satılık kreş almak için, araştırmalarınızla bulduğunuz yerlerin listesini istiyoruz. Bu sayı 1 yada daha fazla devreden kreş yada kreş olabilir.

 • Randevu öncesi ön hazırlık bilgilerini alırız.
  Uygun görünen yer ile ilgili olarak araştırmalarımızı yaparız. 
 • Araştırmalar sonucunda gerekli bilgileri belirtiriz.
  Mantıklı bir kreş açma yatırımı olacak ise randevunuzu oluşturuyoruz. 
 • Belirlediğimiz tarih ve saatte görüşmeler gerçekleşir.
  Yerinde inceleme gerçekleştirilir. 
 • Fotoğraflar ve notlar alınır. 
 • Rapor hazırlanır. 
 • Devredilen kreş alındığındaki tablo ortaya çıkarılır.
  İmaj değişikliği, kapasite artırımı gerektiren durumlar için alternatif seçenekler belirtilir. 
 • Bu aşamadan sonra revize gerekiyorsa, kreş proje çalışması gerçekleştirilir. 
 • Tanıtım ve reklam çalışmaları belirlenir ve uygulamaya geçilir. 
 • Kreşinizin sistemi yeniden organize edilir.
  Kazanan bir kreş modeli hazırlanmış olur.

Neden?

 • Okul Danışmanlığı, adının geçtiği tüm kurumlar için en iyisini hedeflemektedir.
  Günümüzde devren kreş ve kreşlerin sayısının artmasının birçok sebebi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları, iş değişikliği, yer değiştirme, sağlık sorunları, yoruldum, çocuklarımla ilgilenemiyorum ve bize göre en dürüst cevap, artık buraya kadarmış. 
  Yüzlerce devren kreş ve kreş incelemiş yapımızla fark ettiğimiz tek bir nokta var. O da devreden kurumların %80 lik bir kesiminin zarar ettiğidir. Neden zarar ettiler konusu kreş açarken plansız hareket edilmesi, tehditleri önceden fark edememesi, rekabetin gerisinde kalması, pazarlama konularında yetersizlik, yanlış personel seçimleri, alan dışından olup yöneticiye çok güvenilmesi gibi birçok sebep karşımıza çıkmaktadır. 

Neden?

Devredilen kreş ve anaokullarında dikkat çeken bir ayrıntı daha bulunmaktadır. %70 lik bir kesimde daha önce devir alarak hareket etmişler ve kendileri de devretme kararı almışlardır. 
Bir başkasının tercihlerini yaşamaktansa, kendi tercihlerimi yaşarım. Bu düşünce ile çıkılan yolda, rehber de olmayınca iş bir eğitim kurumu olmanın ötesine geçip bakıcılık kimliğine dönüşmektedir. 
İşte Okul Danışmanlığı Devren Kreş danışmanlığı hizmetiyle bir başkasının tercihlerinin sizin de tercihinizmiş gibi olmasının önüne geçmektedir. En doğru bilgiyi, en doğru zamanda vermenin gururu bizi bu günlere kadar taşımıştır. 
Yüzlerce detay saymak yerine tek bir amaç için bile devren kreş danışmanlığı hizmeti almalısınız. Ne mi ; Yatırımınızı garanti altına almak için

Bir örnekle açıklayalım. 300,000 ( Üç Yüz Bin Lira) bedelle devredilen 60 kapasiteli ve mevcutta 30 tane öğrencisi olan bir kreş ele alalım. İçeri girdiniz ve değişmesi gereken yerler var. Sonuçta yeni bir kimlikle geleceksiniz. Burayı aldığınızda yapacağınız maliyetlerle rakam 400,000 ₺ ye geliyorsa ve karlılık yeterli seviyede değilse mantıklı bir yatırım olmayacaktır.
Öncelikle genel durumu öğrenmeye çalışın. Devir için yapacağınız görüşmelerde doğru cevapları alamayabilirsiniz. O nedenle kendi hesaplarınıza uygun olanı tercih etmeniz yerinde olur. Mevcut durumda çalışan sayısı, öğrenci sayısı, aylık ücret, kira gibi hususları öğrenmeye çalışın. Kreş ruhsat devrinden sonra sizin neler yapabileceğinizi oluşturmaya başlayın. Daha fazla bilgi için kreş devralırken dikkat edilmesi gerekenler adlı makalemiz yardımcı olacaktır. En son ihtimal olarak bizi arayın.
Bir kreş devir kararı almışsa, kendince bir rakam belirleyecektir. İçerideki öğrenci sayısından kirasına kadar, yapmış olduğu harcamalarından aylık cirosuna göre bir çok kriter belirleyici olabilir.
Örneğin 500,000₺ ye satılan bir kreşinde bizim ilk bakacağımız konu, maksimum kapasiteyle kar marjının ne olacağıdır. Sonra sırasıyla bu rakama ulaşabilmek için gerekli yol haritasını oluştururuz. Şartlar istenilen seviyede ise 500,000₺ rakamı ödenebilir. Lakin şartlar bu rakamın çok altını gösteriyorsa teklifimizi güncelleriz ve kreşi devretmek isteyen kişiye belirtiriz.
Fiyatın beklenenin çok altında olması halinde iki kere düşünmeniz gerekiyor. Önce bölgedeki potansiyeli görmekte fayda vardır. Sonrasında ise devir sebebini anlamak gerekiyor. Sonra yukarıda bahsettiğimiz kriterleri inceleyin. Eğer ki şartlar gerekli uygun ortamı sağlıyorsa, uygundur. Ama sağlamıyorsa başka alternatifleri değerlendirebilirsiniz.
Kreş devir işlemleri çok kolaydır. Kurucu devir değişikliği işlemi gerçekleşeceğinden dolayı sıfırdan açılış işlemlerini gerçekleştirmek zorunda kalmazsınız. (İstisnalar hariç)
Kreş danışmanlığı hizmeti kapsamında var olan kreş ve kreşler için verdiğimiz danışmanlık hizmetinde en çok sorulan soru budur. Bu konuda geniş çaplı bilgiye ihtiyacımız olacaktır. Yönetim organizasyonu, eğitim yaklaşımı, personelin genel durumu, mutfak işleyişi, temizlik, genel düzen, veli karşılaması ve sunumu gibi birçok detay vardır. Sorunun ana kaynağının nerede olduğunun tespit edilmesi ve ardından hızlı bir şekilde harekete geçmek gerekmektedir.

Bu konuda en çok karşılaştığımız sorun, kurum müdürünün inisiyatifinin çok fazla olması ve işini çok iyi bildiğini iddia etmesi konusudur. Her ne kadar iyi bir eğitimci olsanız dahi, kurumun öğrenci sorununa çözüm bulmak farklı bir iş koludur. Gelişime açık olmak, trendi yakalamak ve veli beklentilerine kulak vermek bu anlamda bir çözüm yolu olabilir.
Anaokulu devir işlemlerini kan değişikliği olarak düşünmek gerekir. Yeni bir marka oluşturmanız ve markanızı yansıtacak çalışmalar yapmanızı tavsiye ederiz. Herkesin yaptığını herkesten farklı yapanın kazanacağı ortamda, kaldığı yerden devam etmek çok akıllıca olmayacaktır.
Anaokullarında başarı kriterleri, tek bir nedene bağlı değildir. O yüzden her anlamda değişiklik gerekebilir. Mümkünse bir anaokulunu devralmadan önce anaokulu işletme kriterlerinizi oluşturmalısınız.
Örneğin 500,000₺ ye satılan bir anaokulunda bizim ilk bakacağımız konu, maksimum kapasiteyle kar marjının ne olacağıdır. Sonra sırasıyla bu rakama ulaşabilmek için gerekli yol haritasını oluştururuz. Şartlar istenilen seviyede ise 500,000₺ rakamı ödenebilir. Lakin şartlar bu rakamın çok altını gösteriyorsa teklifimizi güncelleriz ve anaokulunu devretmek isteyen kişiye belirtiriz.
Bakış açısında göre her ikisinin de kendi içinde avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Eğer kaliteli bir hizmet vermek istiyorsanız, mutlaka kendi misyonunuzu taşıyan yapıyı oluşturmanız gerekmektedir. Ortak bir cevap verecek olursak, önemli olan hedefinizi gerçekleştirmenizi hangisi daha iyi sağlayacaksa o daha iyidir.