Kreş AçmakKreş AçmakKreş Açmak

Kreş Prosedür Danışmanlığı

Kreş Açma Prosedürleri Danışmanlığı Nedir?

Kreş açma prosedürleri, bir Kreşnun ruhsat alabilmesi için, fiziksel ortamın hazırlanması ve evraksal sürecin tamamlanmasını ifade etmektedir. Başka bir deyişle Kreş açma ruhsatını alana kadar geçen sürecin, bakanlığın istediği koşullara gelmesini sağlama olarak yorumlayabiliriz. 

Okul Danışmanlığı Hizmetleri olarak, hem kreş ve gündüz bakımevleri hem de anaokullarının prosedür danışmanlığı hizmetlerini yapmaktayız. 12 yıllık tecrübemizle yanınızdayız.

Nasıl Yapıyoruz?

Prosedür aşaması kreş açma kararının verilmesiyle başlayan bir süreçtir. Devreye tam da bu noktada giriyoruz. Projenizin uygunluk durumunu belirliyor, kreş prosedürlerine uygun kriterleri belirliyoruz.
Bulduğunuz yerin kreş olabilmesi için gerekli alt yapıyı inceliyoruz. Sizin için yararlı bir hal alıyorsa projenizin prosedür işlemlerine başlıyoruz.
Kreş Prosedürleri Süreçleri nelerdir?
kreşaçma prosedürlerini 2 aşamada dahil olmaktayız.

 • Kreş Açmadan Önce
 • Belirli hazırlık çalışmalarından sonra

1. Kreş Açmadan Önce

İhtiyaçlarınızın neler olduğunu tespit ediyor ve elimizdeki bütçe dahilinde yapılabilecek kreş için gerekli şartları belirliyoruz. Bu sayede bir yere bağlı kalmadan prosedür için gerekli tüm alt yapıya sahip oluyoruz.
Beklentilerinizi karşılayacak rekabet üstünlüğünü de size bırakacak unsurları ortaya çıkarıyoruz.
Kreş için yerinizin tüm detaylarını ortaya çıkarıyoruz. Evraksal sürecin nasıl başlayacağını da biz belirliyoruz.
Kreş açma prosedürleri tek başına yeterli midir? Bizim için prosedürler ya da yasal mevzuatlar sizin lehinize olacak şekilde hazırlanmalıdır. Yatırım maliyetinize göre teşvik işlemlerinin yapılması da prosedür işlemleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple anaokulu açmak için gerekli şartlar ve standartları lehinize olacak şekilde kullanıyoruz.

2. Hazırlıklardan Sonra

Bu kısım işin en zor tarafıdır diyebiliriz. Kreş açma işlemlerinin ortasından dahil olmak daha fazla maliyetin habercisidir. Yine de biz bu tarz çalışmalarında sürecin en başına döneriz.
Fiziksel koşulları inceleyip kreş açma prosedürlerine uygunluğunu kontrol ederiz. Sonrasında eksiklikleri tespit edip gerekli çalışmaları başlatırız.
Evraksal süreç ve standartlar ile ilgili olarak rapor hazırlarız. Bu rapor doğrultusunda iş planımız hazırlanmış olur. Bize kalan tek işlem, tüm evrakların ilgili kuruma verilmek üzere hazırlanmasını sağlamak olacaktır.

Anahtar Teslim Kreş Kurulumu ve Danışmanlığının

Faydaları

 • Bir Kreş kurulum sürecinde onlarca kişiyle irtibat kurmak zorunda kalmazsınız.
 • İşlerin tek elden yönetilmesi, zaman tasarrufu sağlar ve iletişimi hızlandırır.
 • Bütçe yönetimi ile, normale göre %40 a kadar tasarruf edebilirsiniz. 
 • İşi yalnızca Kreş ve kreş kurulumları olan Okul Danışmanlığı uzman kadrosuyla çalışır hatalara yer vermezsiniz. 
 • Proje harfiyen yerine getirilir ve aksaklıklar ortadan kaldırılır. 
 • Bölgenizin en iyi Kreş olabilirsiniz. 
 • Acaba burası uygun mu? Diye düşünmez, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir Kreşna sahip olursunuz. 
 • Bütçeniz doğrultusunda en iyi ve en kaliteli sonucu alırsınız.
 • Neden anahtar teslim Kreş kurulumu çalışmaları
 • Okul Öncesi Eğitim sektöründe sayıları hızla artan Kreş ve kreşlerin oluşturduğu imaj bakıcılık kimliğine dönüşmektedir. Okul öncesi eğitim sektörün gelişebilmesi için kaliteli kurumların sayısının artırılması gerekmektedir.
Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu yönerge kapsamındaki koşulların sırasıyla bir araya getirilip dosya oluşturulmasıdır. Konu ile ilgili olarak anaokulu açma evrakları yazımızda detayları bulabilirsiniz.
Kreş için yer bulduktan sonra anaokulu açma mevzuatı hükümleri yerine getirilmeye başlanır.
Yönetmeliğe göre, bir odanın sınıf sayılabilmesi için en az 15 m2 lik alana ihtiyaç vardır.
Evet bahçe şartı bulunmaktadır. Bahçe şartında 4 metre kuralı bulunmaktadır.
100 metre mesafe de baz istasyonu, kahvehane, bar, elektronik oyun merkezi, alkollü içki satan yerler ( Perakende veya açık), genel ahlak kurallarına uygun olmayan yerlerin bulunması halinde, bu binalarda anaokulu ya da kreş açılamaz.
Asansör şartı 2014 yılında getirilen yönerge ile ortaya çıkmıştır. Şuan asansör şartı yerine engelli erişim aparatı alınarak asansör şartı ortadan kalkmaktadır.